Держава розширює кредитну програму 5-7-9, щоб аграрії могли придбати землю

Щоб українські сільгоспвиробники мали змогу придбати бажану ділянку після відкриття ринку землі, Уряд розширить програму доступних кредитів «5-7-9».

Про це на прес-конференції повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, пише Уніан.

 

«На момент запуску ринку землі держава розширить програму «5-7-9», щоб забезпечити можливість людям, які працюють на землі, викупити її. Також держава передбачила 1 млрд грн на компенсацію кредитної ставки під час купівлі землі. У резерві є кошти для забезпечення повноцінних фінансових інструментів в рамках ринку землі», — сказав він.

 

Крім того, міністерство очікує надходження фінансових коштів від детінізації земель.

 

«Ми розраховуємо на фінансовий запас, який надійде від детінізації. Зараз близько 8 млн га землі знаходяться в тіні, з них не платяться ніякі податки. Після детінізації ці податки будуть надходити в спецфонди розвитку і будуть спрямовані на розвиток агросектору, а також аграріям — на викуп земель», — сказав Лещенко.

 

Нагадаємо, 3 лютого 2020 року уряд України оголосив старт програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Пізніше Кабінет міністрів спростив доступ бізнесу до кредитів, які видаються представникам малого і мікробізнесу в рамках програми «5-7-9», пом’якшивши вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу і знявши обмеження за напрямками використання коштів і максимальної суми кредиту.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується