Як агрофірма «Соняшник» отримує добрі прирости телят – AgroTimes

В агрофірмі «Соняшник» (Полтавська область) телятам від народження створюють комфортні умови, що сприяє реалізації потенціалу їхньої продуктивності.

Про це розповіла головний зоотехнік АФ «Соняшник» Світлана Юрковська, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Після народження телята перебувають у перехідному будиночку в корівнику, де обсихають і можуть обігріватися під лампою. В перші дві години їм дають молозиво: першу порцію з банки, другу й третю – від матері. Всього випоюють 3 л.

Потім телят переводять на випоювання пастеризованим молоком із поступовим переведенням на дорослий раціон, щоб уникнути стресу. Схема випоювання така: 60 днів по 6 л; 7 днів по 4 л; ще 7 днів по 2 л вранці. Всього телята випивають по 400 л молока від новорозтелених корів, яке містить багато жирів і білків, що сприяє швидкому росту молодняку.

З другого тижня телятам додають воду й уводять у раціон гранули, з третього – сіно. До трьох місяців телята додають по 860 г щомісяця, до шести місяців — 980 г, з 12 місяців – 800 г.

«Соняшник» застосовує холодний метод утримання телят протягом перших 75-80 днів в індивідуальних будиночках на відкритих майданчиках.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується