Головні новини тижня від AGRI-GATOR (10.05 – 14.05)

Зміни до Податкового Кодексу, збільшено фінансування програми підтримки тваринництва та переробки, стартував сезон суниці садової, абсолютний рекорд з експорту меду, найстаріша качка України та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Уряд підтримав зміни до Податкового кодексу. Кабінетом Міністрів України схвалено законопроєкт яким вносяться зміни до Податкового кодексу України.  Основною метою цих змін є забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

 

Уряд збільшив фінансування програми підтримки тваринництва та переробки.  12 травня на засіданні уряду прийнято постанову, яка розширює та вдосконалює державну підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. У 2021 році на програму передбачено 1,15 млрд грн.

 

Уряд готує малому бізнесу нову кредитну програму.  Уряд готує кредитну програму «Нові гроші» для малого і середнього бізнесу  з мінімальною відсотковою ставкою на тривалий термін та з можливим відтермінуванням виплати тіла кредиту. Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

 

Уряд зобов’язав АЗС повідомляти про зростання цін на бензин та дизпальне.  Кабінет Міністрів запровадив декларування при зростанні роздрібних цін на бензин та дизельне пальне більш ніж на 1%. Відповідна постанова №450 оприлюднена 11 травня на Урядовому порталі.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Стартував сезон суниці садової. В Україні поточний сезон продажів місцевої ягоди зсунувся на 2-3 тижні в порівнянні з 2020 роком. Продаж суниці садової переходить в активну фазу після запізнілого старту через погані погодні умови цієї весни. Ціни на суницю садову в Україні значно знизилися з кінця квітня.

 

У молоці, що надійшло на перероблення в І кварталі, збільшилися частки жиру та білка. Масова частка жиру у сирому молоці, що протягом І кварталу 2021 року, надійшло на  переробні підприємства, сягнула 3,76% проти 3,72% за аналогічний період 2020 року. Масова частка білка зросла до 3,17% проти 3,11%.

 

Держпродпотребслужба за квартал вилучила понад 5 тонн м’ясного фальсифікату. Фахівці Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів за перший квартал 2021 року вилучили 5,4 тонни м’ясного фальсифікату. Було вилучено 2,1 т м’яса і м’ясопродуктів та 3,3 т м’яса птиці.

По Дніпру з початку року перевезли понад 800 тис. т зерна. Вантажні перевезення по річці Дніпро в січні-квітні 2021 р склали 3,12 млн т, що на 1,2 млн т більше, ніж за аналогічний період 2020 г. Основна частка вантажів – це будівельні вантажі. На другому місці – зернові вантажі. Обсяг перевезення яких фактично дорівнює показникам минулого року і становить 804,8 тис. т.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Українські бджолярі встановили абсолютний рекорд з експорту меду.  В 2020 році українськими бджолярами було експортовано 81 тис. т меду, що на 45% більше аналогічного показника минулого року та є абсолютним рекордом за всю історію незалежності України.

 

Україна може втратити ринок меду.  Наприкінці квітня 2021 року США розпочали антидемпінгове розслідування щодо імпорту сирого меду з Аргентини, Бразилії, Індії, України та В’єтнаму за ціною, яку американські асоціації виробників меду вважають нижче справедливої. При цьому ринок США є одним із найбільш перспективних для українських пасічників.

Експорт соняшникової олії в Україні досяг майже 4 млн тонн.  За 7 місяців 2020/21 МР з України експортовано майже 3914 тис. тонн олії соняшникової.

 

Експорт українських яєць впав в 2,5 рази з початку року. Україна в січні-квітні 2021 р експортувала 14,48 тис. т яєць (на суму $ 16,69 млн), що на 61% в натуральному вираженні менше аналогічного періоду минулого року (37,17 тис. т на $ 33,44 млн) .

 

Україна скоротила імпорт вершкового масла.  У січні-квітні 2021 року на експорт було відправлено сягнув 3,3 тис. тонн вітчизняного вершкового масла. Це на 19,4% менше від обсягу за аналогічний період минулого року.  Імпорт вершкового масла за чотири місяці 2021 року був на рівні 2,8 тис. тонн, що на 33,1% менше, ніж за аналогічний період 2020 року.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

На Київщині живе найстаріша качка України. У Київській області качка Глаша встановила Національний рекорд як найстаріша качка України. Їй нещодавно виповнилося 25 років. Про рекорд повідомила Лана Вєтрова – керівник Національного реєстру рекордів України.

 

В Україні буде свій Місяць м’яса.  Відтепер в Україні щорічно буде проводитись Місяць м’яса. Меморандум про це підписали у день третьої річниці заснування Асоціації “М’ясної галузі” виконавчий директор Асоціації Микола Бабенко та Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. Метою цього заходу є стимулювання попиту та споживання м’яса.

 

Перший Фестиваль борщу провели на Прикарпатті.  У прикарпатському селі Кричка провели перший фестиваль борщу. 11 господинь та один ґазда з’їхалися із Солотвинської громади, щоб дізнатися, чий борщ найсмачніший.

 

Українці обрали найсмачніший пломбір.  Уподобання українських споживачів у категорії «Пломбір» з’ясовував Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS.  Більшість з опитаних визнали переможцем морозиво “Ескімос” виробника “Рудь”. На другому місці — “Пломбір” (виробник “Белая Бяроза”). Поряд із ними також “Стакан Великан” (виробник «Ласунка»).

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується