Науковці розробили механізм для виявлення та прогнозування водо-теплового стресу рослин

Співробітники Ізраїльського технологічного інституту Technion створили механізм, який автоматично може відслідковувати та прогнозувати водний та тепловий стрес на посівах різних сільськогосподарських культур, використовуючи штучний інтелект.

Про це йдеться у матеріалі на сайті інституту Technion.ac.il.

 

«Виявлення стресового стану у рослини дає змогу їй врятуватись, дозволяє попереджувати хвороби та прогнозувати кількість урожаю, що є важливою інформацією для аграрія», — пояснили дослідники.

 

За допомогою кольорових фотографій та зображень з тепловізору дослідники навчали штучний інтелект передбачити стрес та прогнозувати подальший розвиток листя.

Під час тестування системи на саджанцях бананів було досягнуто вражаючого рівня прогнозування — понад 90%. Щоб розширити функціонал механізму та дозволити йому розпізнавати стрес на широкому спектрі культур, команда науковців розробила велику базу даних із зображеннями листя.

Наразі технологія може використовуватись на авокадо, огірках, кукурудзі та інших культурах. За допомогою механізму можна також підрахувати та сегментувати листя, що полегшує надскладне завдання збору інформації про культури.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується