Прибавка врожайності кукурудзи на розкислених ґрунтах сягає 65%, – досвід – AgroTimes

Компанія «Захід Агропром», що займається рослинництвом у північні частині Рівненської області, провела суцільного вапнування оброблюваних земель. Унаслідок проведення цієї операції прибавка врожайності кукурудзи на розкислених ґрунтах сягає 65% проти контролю, де не проводили цю операцію.

Про такі результати AgroTimes дізнався в Олега Фурманця, агронома ТОВ «Захід Агропром».

Він пояснив, що такі прибавки зумовлені тим, що вапнований ґрунт сприяє кращому розвитку кореневої системи рослин і її збільшенню на 120–200%, як порівняти з рослинами на контролі. Отже, такі рослини стійкіші до стресів, що зменшує втрату врожаю через стреси впродовж вегетації рослин.

«Тому, допоки не буде усунуто проблем закисленості ґрунту й насичення ґрунтообробного шару кальцієм, не лише не побудуєте структуру ґрунту, а й не зможете забезпечити рослини азотом, фосфором і мікроелементами», – додав Олег Фурманець.

Працюючи на закислених ґрунтах, ви автоматично не добираєте половину свого врожаю. Агроном зауважив, що закисленість є проблемою не тільки Полісся, вона торкнулася вже чорноземної зони – Вінницької, Черкаської та Житомирської областей.

Нагадаємо, на ринку з’явиться нова технологія захисту кукурудзи від шкідників.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується