Експерт озвучив міфи щодо земельної децентралізації — АГРОПОЛІТ

Навколо прийняття Верховною Радою законопроекту №2194, який насправді має сприяти розвитку місцевих громад шляхом вдосконалення земельних відносин, дехто породжує міфи, які викликають занепокоєння у пересічних українців. Це
відзначив керівник відділу земельних та майнових відносин ПрАТ «МХП» Володимир Нагорний.

«Інформація, яка стосується ринку землі, дуже часто подається в викривленому стані. Таку позицію подекуди займають українські політики, які, мабуть, таким чином намагаються не втратити довіру свого електорату. Дані аргументи є відвертим обманом українців. Це той приклад, коли біле називають чорним», – вважає експерт.

За його словами, одним з таких міфів є те, що, начебто, у тексті законопроекту 2194 передбачено норму, яка дозволяє купувати землю с/г призначення іноземцям.

 

Насправді, правка про «іноземні юридичні особи» носить виключно редакційний характер. Іншими словами – для того, аби в тексті чинного Земельного кодексу України використовувалась єдина, законодавчо правильна термінологія: не «іноземні юридичні особи», а «юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства іноземної держави», – зазначив експерт.

 

Він додав, що у Земельному кодексі України цей термін стосується різних аспектів земельних відносин.

Але навіть після набрання чинності законопроекту 2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» – ні іноземні громадяни, ні закордонні підприємства не зможуть купувати українську землю сільськогосподарського призначення.

Таке право, як і до прийняття законопроекту 2194, належатиме виключно громадянам України й тільки з 01.07.2021 року.

Не віриться, що особи, які генерували подібні фейки у процесі прийняття законопроекту 2194, насправді недочитали (або не зрозуміли) відповідні норми даного законопроекту. Швидше за все, вони вдалися до брудних і негідних маніпуляцій аби «збити» прийняття важливого закону, який,до речі, нівелює корупційні ризики в земельній сфері й найперше в Держгеокадастрі.

Нагадаємо, що 28 квітня Верховна Рада прийняла закон №2194 про запуск земельної децентарлізації в Україні.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується