Новий шкідник може загрожувати овочевим культурам – AgroTimes

Державна служба охорони рослин та насіння Польщі (PIORiN) опублікувала звіт про нові фітосанітарні загрози, серед яких Spodoptera ornithogalli – метелик із сімейства совкових Noctuidae.

Про це повідомляє SadyOgrody.

За даними PIORiN, господарями шкідника є види рослин, серед яких, серед іншого: спаржа, квасоля, буряк, кукурудза, перець, помідор, картопля, соняшник, пшениця та різні види декоративних рослин.

До цього часу цей вид зустрічався в Північній Америці (Канада, Мексика, США), Центральній Америці та Карибських островах (Антигуа та Барбуда, Бермудські острови, Домініка, Домініканська Республіка, Гватемала, Гондурас, Ямайка, Пуерто-Рико та Сальвадор) та Південній Америці (Аргентина, Болівія, Бразилія, Еквадор, Французька Гвіана, Колумбія, Перу, Суринам та Венесуела).

«Шкоду в основному завдають гусениці, що харчуються надземними частинами рослин. Молодші личинки скелетують листя, а старші личинки вигризають нерівні отвори в листках або з’їдають цілі листя. Гусениці також можуть харчуватися плодами таких рослин, як томат і бавовна, або квітами. Яйця відкладаються по 200 – 500 штук, як правило, на нижній стороні листя. Гусениці мають довжину приблизно до 35 мм. Забарвлення гусениць різна, але зрілі гусениці мають широку коричневу облямівку на спині з білою лінією в центрі. З боків тіла є чітко виражені чорні трикутні плями, а під ними чітко виражена жовта або біла смуга. Крім того, темна смуга проходить по ділянці спіралей, а рожева або помаранчева смуга під нею. Дорослі метелики мають розмах крил від 34 до 41 мм. Їх передні крила бурувато-сірі з хитромудрим малюнком світлих і темних плям. Задні крила райдужно-білі, з вузьким коричневим краєм», – повідомляє PIORiN.

Шкідник може бути занесений до Європи з районів його поширення на рослинах, які потрібно висадити, зрізаних квітах, овочах та фруктах видів-господарів. Цей вид був помічений , серед інших у відправках спаржі, ввезеної до Японії із США та Мексики. Це становить загрозу для урожаю на відкритому ґрунті в Південній Європі, а в Центральній та Північній Європі – на тепличних культурах, особливо томатах.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується