Найоптимальніше утримання ВРХ у приміщеннях із доступом до пасовища – AgroTimes

Для здоров’я корів важливим є активний моціон – час, витрачений на прогулянки. Коли корови мають доступ до пасовищ, тривалість активних прогулянок значно збільшується, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Природна поведінка корів на випасанні передбачає повільну прогулянку. У приміщенні рух обмежений його конструкцією, огорожею. Тому навіть частковий доступ до пасовищ  корисний для здоров’я корів, як порівняти з утриманням у корівниках без вигулу.

Пасовище є природним середовищем існування для великої рогатої худоби. Однак утримання високопродуктивних молочних корів тільки на пасовищі не може забезпечити достатнє споживання корму для покриття затрат поживних речовин, необхідних для підтримання генетично зумовленої їхньої продуктивності – на відміну від годівлі в приміщеннях за загальнозмішаним раціоном.

Водночас утримання корів у приміщеннях зменшує життєвий простір для тварин, що може спричинити агресію та травмування. Проте багато дослідників стверджують, що перебування корів у приміщеннях може призвести до підвищення їхньої захворюваності, найчастіше хвороб кінцівок і молочної залози. Отже, утримання ВРХ у приміщеннях із доступом до пасовища є найоптимальнішим.

Нагадаємо, електропастух підвищує ефективність використання пасовищ.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується