Розроблено Атлас антибіотиків, які найчастіше застосовують українські тваринники – AgroTimes

Завершився дослідний етап проєкту ФАО «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)».

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Наразі аналітики обробляють та систематизують отримані дані для визначення реальної ситуації застосування протимікробних препаратів у тваринництві в Україні.

За результатами отриманої інформації сформовано Атлас антибіотиків – каталог, до якого включено близько 200 назв препаратів, що найчастіше застосовують українські тваринники.

Крім того, триває оброблення й аналіз даних дослідження щодо вмісту залишків протимікробних препаратів у продукції.

Загалом до дослідження залучено понад 600 респондентів: представників тваринницьких господарств, присадибного сектору, ветеринарної медицини та кормовиробництва з усієї України.

Реалізація проєкту дозволить оцінити реальну ситуацію застосування протимікробних препаратів у тваринництві, покращити нормативно-правову базу та політику в Україні щодо цієї проблеми, покращити потенціал національних лабораторій і можливості моніторингу, дослідити кращі практики та схеми використання протимікробних препаратів, перспективи зменшення їхнього застосування у майбутньому.

Нагадаємо, розроблено порядок використання антибіотиків у ветмедицині.

Довідка

Проєкт ФАО «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)» реалізується в Україні з вересня 2020 року. Загалом зібрано 425 зразків продуктів тваринного походження з господарств різних напрямів тваринництва (свинарство, птахівництво, бджільництво, скотарство) та представників присадибного сектору.

 

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується