Втрати від неправильного обприскування сягають $ 30/га, – дослідження – AgroTimes

Вибір режиму роботи обприскувача та якісне його налаштування впливають на ефективність обробки посівів, а отже, – на врожайність та економічну складову господарювання.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Дослідження якості виконання технологічного процесу свідчить, що всього 30% обстежених обприскувачів забезпечують встановлену норму внесення (±5%). Головними причинами таких відхилень уважаються неправильне калібрування (55%) та помилки під час внесення робочої суміші (19%).

«Причинами неправильного калібрування можуть бути несправності вимірювальні прилади, помпи, зношеність розпилювачів і негерметичність системи. Також це може бути неправильна індикація рівня рідини в баку», – йдеться в публікації.

Дослідники встановили, що втрати від неправильного застосування становлять від 5 до $ 30/га. І це тільки вартість препаратів.

«Також слід урахувати втрати врожаю та погіршення його якості від застосування неправильних норм. Варто пам’ятати і про резистентність у шкідливих організмів, боротьба з якими стає дедалі важчою», – додають у статті.

Нагадаємо, зношений розпилювач змінює пропускну здатність і розмір крапель.

 

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується