Названо регіон, який лідирує у виробництві сільгосппродукції у 2021 році — АГРОПОЛІТ

Названо регіон, який лідирує у виробництві сільгосппродукції у 2021 році
Дніпропетровщина – серед лідерів-виробників продукції сільського господарства в січні-лютому 2021 року. Про це свідчать дані Держстату.

У повідомленні ідеться, що заслужене перше місце у всеукраїнському рейтингу отримала Дніпропетровщина за високий індекс сільськогосподарської продукції 113%.

На другому місці в рейтингу – Тернопільщина (112.5%), на третьому – Хмельницька область (103.7%), четвертому – Львівщина. П’ятірку лідерів замикає Закарпатська область з показником 99.7%.

Також Дніпропетровщина увійшла в ТОП-5 регіонів з найвищою часткою області в загальному обсязі виробництва продукції сільського господарства.

У Дніпропетровській області функціонують три тисячі фермерських господарств, а територія сільгоспугідь регіону складає понад 2,5 млн гектарів. Зараз аграрії області завершують необхідні закупівлі мінеральних добрив, засобів захисту рослин і палива. Вже придбали 120 тисяч тонн добрив і 40 тисяч тонн палива.

Фермери також почали посів ярих зернових культур. З 154 тисяч га, що заплановано засіяти на Дніпропетровщині цього року, освоєно вже 16 тисяч гектарів. Це приблизно 11% від запланованої кількості ячменю, гороху – 7,5%, вівса – 10% і пшениці – 8%.

Нагадаємо, що січні 2021 року виробництво сільськогосподарської продукції в Україні зменшилося на 5%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується