Свині можуть отруїтися не призначеними для них кормами – AgroTimes

Споживання свинями неякісного корму, ураженого мікотоксинами, є однією з причин виникнення у них диспепсії, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Крім того, непоодинокі випадки отруєння свинопоголів’я не призначеними для їхнього виду концкормами. Наприклад, кормами з рецептурою для ВРХ зі значним перевищенням небезпечного для свиней рівня хлориду натрію.

Такі помилки призводять одразу до важкої форми токсичної диспепсії, оскільки організм свині на фоні нервово-кататонічних проявів намагається максимально швидко звільнитися від надмірної кількості солі, навіть втрачаючи з проносними масами значну кількість міжклітинної та вільної води.

Не менш важливими для уникнення масової токсичної диспепсії свиней є й умови утримання: температура, вологість і газовий склад внутрішнього повітря на свинофермі, відсутність сильних протягів, регулярність годівлі й достатня кількість поживних речовин у раціоні, уникнення переущільнення тварин у станках і боксах.

Вплив усіх цих чинників може призвести до значного зниження загальної резистентності організму тварин і на тлі постійних стресів бути причиною масового розмноження сапрофітної й  умовно-патогенної мікрофлори кишкового тракту свиней. Як результат цих процесів у тварин розвивається класична токсична диспепсія.

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується