Озвучено плани на агросезон-2021: цьогорічні посівні умови та перспективи — SuperAgronom.com

Станом на початок другої декади квітня в Україні повним ходом йде сівба ярих культур. Лише на Заході процес дещо затримується, бо зима там ніяк не хоче відступати і природа підносить аграріям багато неприємностей у вигляді рясного дощу зі снігом при мінусових нічних температурах. Тим часом, експерти «УкрАгроКонсалт» оприлюднили прогнози майбутнього врожаю. Здебільшого вони сповнені оптимізму.

Про це пише Голос України.

Поки що польові перспективи вимальовуються досить райдужні. За словами директорки департаменту досліджень ринків Єлизавети Малишко, озимої пшениці під урожай-2021 у країні посіяли більше, ніж роком раніше, ярової очікується як зазвичай — 150-170 тис. га, її, як правило, стільки й сіють. Тож загальна площа становитиме 6 млн 860 тис. га — це майже на 100 тис. більше показника 2020-го.

За прогнозами, дещо менше в майбутньому сезоні очікується кукурудзи. Площі під королевою полів скоротяться до 5 млн 350 тис. га проти 5 млн 450 тис. торік. Головною причиною цьому виступає минулорічна посуха, через яку аграрії збирали по 3 т/га. Зокрема, сюди відносяться аграрії Кіровоградщини та Одещини, які цьогоріч все ж вирішили збільшити площі під сівбу озимої пшениці і не наступати на ті ж граблі.

Не дивлячись на таку тенденцію, площі під кукурудзою все ж залишаються значними — другі після торішнього рекорду.

Як повідомила Єлизавета Малишко, площі під ячменем залишаться на рівні минулого року. Трохи більше озимого, ярового буде дещо менше. У результаті, має вийти 2 млн 430 тис. га, тоді як в 2020-му було 2 млн 450 тис. Аграрії активно сіють цю культуру, адже ціна на неї встановилася досить приваблива — не набагато нижча, ніж на продовольчу пшеницю.

 

«Ячмінь добре купує Китай, тому й під сівбу культура досить рентабельна. До того ж яровий ячмінь — це швидкі гроші. Його в березні-квітні посіяли, у червні вже зібрали. Прибуткова, приємна культура в цьому плані, з мінімальними витратами», — йдеться у матеріалі.

 

І жита також посіяли більше, ніж у минулому сезоні, причому набагато: було 138 тис. га, нині 166 тис. За останні роки віддача гектара тут значно зросла. Багато аграріїв надають перевагу врожайним німецьким сортам. Очікується, що сільгоспвиробники зберуть 460-470 тис. тонн проти торішніх 380 тис.

 

«Але це все попередні прогнози. Детальніше ситуація проясниться ближче до жнив. Адже свої корективи в плани аграріїв може внести навіть пізня весна. Яровий ячмінь любить, щоб його посіяли якомога раніше, щойно зійшов сніг, а цього року підходяща для польових робіт погода настала пізно. Нині очікується різке потепління, що не на користь ячменю й гороху — занадто вузьке вікно для сівби. У такому разі ячмінь можуть дещо не досіяти, віддавши перевагу більш пізнім теплолюбивим культурам — кукурудзі або соняшнику», — резюмували фахівці.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується