Коли найкраще провести міжрядний обробіток просапних культур – AgroTimes

Міжрядний обробіток просапних культур механічним способом стає дедалі актуальнішим, ураховуючи сучасні тренди до скорочення застосування гербіцидів. Для ефективності операції варто знати основні правила й принципи роботи.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Основною метою культивації є розпушування верхніх шарів ґрунту без перевороту пласта. В результаті проведення культивації руйнується кірка, ґрунт стає дрібнозернистим, підрізаються бур’яни, знищуються личинки комах-шкідників.

Разом з тим земля краще утримує вологу, забезпечується доступ повітря до коріння рослин і корисних ґрунтових мікроорганізмів, знижуються витрати на добрива, пестициди й гербіциди. Часто міжрядну культивацію поєднують з унесенням добрив.

«Першу культивацію можна виконувати, коли на сходах з’являться 3–4 листочки. У цей період слід особливо уважно поставитися до молодих рослин. За можливості разом із робочими органами варто застосовувати захисні пристрої, що захищатимуть рослини від пошкодження грудками. Під час культивацій у пізніші терміни застосування захисних пристроїв може бути непотрібним  — усе залежить від культури», – радить видання.

Також слід пам’ятати, що глибина першого міжрядного обробітку становить 8–12 см, другого — 6–10 см, усіх наступних не більше як 4–8 см.

Нагадаємо, вчасно застосована ротаційна борона запобігає утворенню ґрунтової кірки. Раніше повідомлялося, як провести передпосівну культивацію, щоб зберегти ґрунтову вологу.

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується