Дефіциту продуктів на внутрішньому ринку немає — АГРОПОЛІТ

У Мінекономіки повідомили, що світове зростання цін на продовольство зокрема стосується й України, та наразі значних цінових коливань не спостерігається. Про це повідомляється на сайті відомства.

У Мінекономіки нагадали, що для забезпечення цінової стабільності уряд підписав меморандум з трейдерами і переробниками базової сировини (зернових) щодо стабільності запасів продукції. Наразі «жодних проблем з фізичною наявністю продуктів харчування немає».

Крім того, для стабілізації цін на цукор, Мінекономіки на початку березня видало ліцензії на імпорт 120 тисяч тонн цукру-сирцю, що становить 10% річного внутрішнього споживання. У планах – ліцензії на імпорт ще 50 тисяч тонн. Також за перший квартал 40 тисяч тонн ввезено за нульовою ставкою мита у рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Мінекономіки продовжує щоденний моніторинг 21 позиції продуктів харчування істотної соціальної значущості. Відомству також декларують підвищення цін на продукти на 5% і більше протягом тижня.

 

Станом на сьогодні ситуація залишається стабільною: жодного дефіциту продуктів на внутрішньому ринку не спостерігається, також відсутні значні цінові коливання на продукти харчування», – підсумували у Мінекономіки.

 

Нагадаємо, ціни на цукор стабілізувалися в очікуванні збільшення імпорту.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується