«Соняшник» розробив схему створення пасивного імунітету у телят – AgroTimes

Агрофірма «Соняшник» (Полтавська область) принципово не застосовує на фермі антибіотики й утеротоніки та не економить на профілактиці захворювань великої рогатої . Головний акцент тут роблять на вакцинації корів на сухостої, підтримуючи здоров’я дорослої тварини і забезпечуючи пасивний імунітет телятам.

Про це розповіла головний зоотехнік «Соняшника» Світлана Юрковська.

Корів вакцинують препаратами виробництва Zoetis від інфекційних захворювань, які можуть уразити респіраторну та репродуктивну системи тварин: інфекційний ринотрахеїт, вірусна діарея, вірусна синцитіальна хвороба, лептоспіроз, клостридіози.

«Оскільки два роки тому на фермі була проблема з трихофетією (лишаєм) у телят, новонароджених досі вакцинуємо від неї на 30-й день, щоб уникнути подібної ситуації», – зазначила  Світлана Юрковська.

На 80-й день вакцинують від респіраторних захворювань і діареї, у рік додають вакцину проти клостридіозу. Нетелей вакцинують за 2-3 місяці до отелення.

Усім телятам проводять декорнуацію, застосовуючи спеціальну пасту. «Вона добре виїдає ріжок і сприяє швидкому загоєнню рани, тваринам не докучають мухи, – пояснила головний зоотехнік. – Для телят це – менший стрес, ніж за застосування випалювача». Знероження проводять із 14-го дня після народження, перед вакцинацією.

Як повідомлялося, «Агрейн» заощаджує на вакцинації завдяки створенню стадного імунітету.

 

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується