У Хмельницькій ОДА відзвітували про перебіг весняно-польових робіт: забезпеченість аграріїв та посівна — SuperAgronom.com

[ad

Закінчується другий тиждень, як Хмельниччина розпочала весняно-польові роботи. Директор Департаменту розвитку промисловості та АПК ОДА Олег Омелянюк відзвітував про забезпеченість аграріїв ЗЗР, міндобривами, паливно-мастильними матеріалами, а також розповів про загальний стан посівної кампанії 2021.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту розвитку промисловості та АПК Хмельницької ОДА.

 «Загальна посівна площа у 2021 році по всіх категоріях господарств області очікується в межах 1 млн 200 тис. га. Це на 3 тис. га більше в порівнянні з 2020 роком. Зернові культури в структурі посівних площ будуть розміщені на площі 560 тис. га, що на 30 тис. га менше попереднього року, а площа технічних культур становитиме 435 тис. га (+33 тис. га).Тобто технічні культури компенсують недосів зернових. Будуть збільшені посіви кукурудзи (+ 3тис. га) та соняшника (+ 10 тис. га), сої —15 тис. га», — розповів про структуру посівних площ на Хмельниччині пан Омелянюк.

За його словами, сільгосппідприємствами заплановано засіяти ярими культурами площу понад 850 тис. га. При цьому, картопля, овочеві та кормові культури щорічно вирощуються на площі 180 тис. га.

«З осені минулого року закладено потужний фундамент урожаю 2021 року. Посіяно 207 тис. га озимих зернових культур та 75 тис. га озимого ріпаку. На даний час практично всі площі озимини перебувають у доброму та задовільному стані», — підкреслив пан Олег.

Він також наголосив, шо аграрії області забезпечені засобами захисту рослин, добривами та паливо-мастильними матеріалами в повній мірі.

«Агроформування розпочали придбання матеріально-технічних ресурсів для проведення комплексу весняно-польових робіт ще у 2020 році. На сьогоднішній день забезпеченість мінеральними добривами становить — 92%, засобами захисту рослин — 70%, паливо-мастильними матеріалами — 68%. Придбання матеріально-технічних ресурсів продовжується», — сказав директор Департаменту розвитку промисловості та АПК Хмельницької ОДА.

Крім того, повідомив він, відремонтовано 98% необхідної ґрунтообробної та посівної техніки.

Затрати на посівну та темпи проведення робіт

«Вартість проведення посівної кампанії у поточному році становить близько 7,5 млрд грн, на 1 га витрачається в межах 7900 грн. Здорожчання проведення робіт зумовлено збільшенням вартості всіх матеріально-технічних ресурсів на 15-17 %», — повідомив Олег Омелянюк.

Згідно з його звітом, з настанням сприятливих погодних умов агроформування приступили до проведення сівби ярини, зокрема проводиться посів ярого ячменю, ярої пшениці, гороху, вівса. На незначних площах вже сіється цукровий буряк.

Так, станом на першу декаду квітня посіяно 33,6 тис. га ранніх ярих культур, що становить 40% до запланованого. Яра пшениця посіяна на площі 2,9 тис. га (41% до запланованого), ярий ячмінь — 26,4 тис. га (39%), овес — 2,5 тис. га (42%). Темпи проведення посівних робіт значно вищі за минулорічні.

«Не дивлячись на те, що початок посівної трішки затягнувся, через погодні умови, агропідприємства набрали швидкі темпи проведення робіт. Аграрії не раз довели, що не піддаються панічним настроям і їх робота по забезпеченню населення продовольчими товарами виконується стабільно в повному обсязі», — резюмував пан Омелянюк.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується