Вчені створили із деревини біопластик, що розкладається за три місяці – Seeds

Біорозкладаний пластик із деревини — це вже реальність. Він не засмічує довкілля та не потребує переробки, такий пластик просто розкладається у природі за три місяці.

Новий пластик створили з пористої матриці натуральної деревини у вигляді суспензії, — рідини зі зваженими у ній дрібними твердими частинками.

Деревину, тобто відходи переробки, вчені з Єльської школи навколишнього середовища взяли з лісопереробних підприємств, а потім перетерли у порошок. В отриману речовину додали глибокий евтектичний розчинник, який допоміг розчинити деревину, не змінюючи її хімічних властивостей.

В результаті вийшов матеріал з високою механічною міцністю, який може чинити опір впливу ультрафіолетових променів і утримувати рідину, добре піддається обробці та підходить для створення різних пластикових предметів: плівок, пакетів і упаковки для продуктів.

Найголовніша перевага — такий біопластик нешкідливий для навколишнього середовища.

Протягом усього життєвого циклу речовина має менший вплив на навколишнє середовище, ніж пластик на основі нафти та інші біопластики. У природі матеріал розкладається за три місяці.

 

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується