Обробки від яблуневого квіткоїда проводять до фази «рожевий бутон» – AgroTimes

Основним способом боротьби з яблуневим квіткоїдом у промислових насадженнях яблуні є хімічний метод. Обприскування хімічними препаратами у фази набрякання бруньок: «зелений конус» — «відокремлення бутонів» — «рожевий бутон».

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Ці обробки повинні бути спрямовані на єдину уразливу стадію розвитку шкідника — імаго, – наголошує Олена Аньол, співробітниця Інститут захисту рослин НААН. – Жуки мають щільний хітиновий покрив, і це мінімізує вплив на них контактних препаратів».

Авторка додає, що особливість боротьби проти квіткоїда полягає в ранніх обробках, а асортимент інсектицидів, що мають високу ефективність за температури +6–10 °С, досить обмежений.

«Це можуть бути препарати з груп фосфорорганічних сполук і неонікотиноїдів, – зазначає вона. – Зазвичай перевага надається останнім через високу біологічну активність, високу трансламінарну й системну дію в рослинах, низьку та середню токсичність, малі норми внесення».

Також додається, що високу ефективність у наукових дослідженнях і на практиці показують інсектициди на основі тіаметоксаму та його комбінації, імідаклоприду, тіаклоприду тощо.

Читайте також: Коли доцільно здійснювати захист саду від яблуневого квіткоїда

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується