Насіння у вологому ґрунті: аграріїв Херсонщини вперше за три роки оминула посуха — SuperAgronom.com

Сільгоспвиробники Херсонської області вперше за декілька років отримали достатній запас вологи в ґрунті для проведення вдалої посівної кампанії.

Про це пише Голос України.

Запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту у степовій Таврії відповідають нормі, подекуди мають трохи нижчий показник. Тому аграрії поспішають висіяти зерно у землю, аби воно мало змогу прорости у сприятливих умовах.

За даними департаменту розвитку сільського господарства і зрошення облдержадміністрації, вже фактично завершено сівбу ярих ячменю та пшениці, і на 88% запланованих площ посіяли горох. На черзі — соя та соняшник, каже виконувач обов’язків директора департаменту Маргарита Степанова.

Втім, без ускладнень не минулося. І цими ускладненнями стали якраз ті дощі, яких хлібороби чекали з таким нетерпінням. Адже часом зливи такі рясні, що трактори просто не можуть вивести в поле — техніка там грузне.

 

«Упродовж останнього тижня на кожні два сухі дні припадало стільки ж дощових, — визнає Маргарита Степанова. — Але невеличкі перерви для посівної критичними не будуть».

 

Оптимістично налаштовані й садоводи на півдні України. Цієї зими приморозки та ожеледиця не були тривалими, тож бруньки на деревах та виноградній лозі переважно вціліли (за винятком ранніх сортів абрикоса). Тож плани на врожай винограду й кісточкових у Херсонській області непогані. Якщо, звісно, у квітні-травні «небесна канцелярія» не влаштує несподіваних сюрпризів на кшталт тих же приморозків чи дощів із градом, які збивають рясний цвіт з гілок.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується