Аграрії готуються до посушливого літа: плани, стратегія та пріоритети — SuperAgronom.com

Після жахливої минулорічної посухи української аграрії з острахом готуються до посівної. Минулий рік згадують як страшний сон. Цьогоріч багато господарств віддають перевагу вирощуванню кукурудзи, економити на насінні, добривах та ЗЗР більше не планують.

Про це пише Gazeta.ua.

 

«З другої половини літа почалася посуха, — розповідає директор фермерського господарства «Джерело-Г», що в селі Лісовому Звенигородського району Черкаської області Михайло Глийовий. — Весь липень і серпень чекали дощу. Більшість пізніх культур — кукурудза, соняшник засохли, бо не встигли розвинутися. Цього року ситуація краща. За моїми дослідженнями вологи в ґрунті достатньо. Однак я вирішив перестрахуватися. Купую лише якісне насіння кукурудзи, оригінальні гібриди. Обов’язково вноситиму всі добрива. Тому сіятиму кукурудзи не менше, а, може, навіть і більше аніж минулого року».

 

Том Ван Гоі, керівник ТОВ «Гранекс-Черкаси» (зембанк понад 2 тис. га), бельгійський аграрій із села Деньги Золотоніського району Черкаської області впевнений, що альтернативи кукурудзі немає.

 

«Зараз вологи в ґрунті достатньо, — стверджує Том. – Зменшувати посіви ми не збираємося. Я взагалі, не бачу в Україні альтернативи кукурудзі. Варто лише дотриматися технології і використати гарний посівний матеріал».

 

Минулого літа найкращі врожаї отримали фермери тих регіонів, де була дощова весна. Тоді ж вони встигли зміцнити рослину добривами.

 

«Минулого року в регіонах де, хоч трохи йшли дощі в період засіву, треба було обов’язково внести мікродобрива. Тоді насіння змогло набратися вологою та корисними речовинами, що дало поштовх в розвитку та рості. Рослина була сильнішою та стійкішою, — йдеться у матеріалі. — Їхні посіви явно контрастували із полями тих господарств, де мікродобрив не вносили».

 

За словами агронома зі стажем Михайла Левченка, нинішню погоду досить складно передбачити.

 

«Може весною випасти річна норма опадів, а влітку й восени починається засуха. Якщо весною буде багато вологи, рослини можуть захворіти грибковими хворобами. Для цього потрібно скористатися фунгіцидами. Вони знищують хвороби. Обов’язково варто перед посівом обробити насіння протруйниками. Інакше врожаю можна не побачити. Зараз якраз час, коли усі досвідчені фермери активно їх замовляють. Це хімічний препарат, який захищає посівний матеріал від комах, гризунів та від хвороб. При цьому дуже допомагають мікродобрива», — підкреслив пан Михайло.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується