Живлення волоського горіха розраховують на основі аналізу грунту – AgroTimes

На початку весни починають процедури живлення горіха. І тут головне — заздалегідь зробити точний аналіз ґрунтів і не переборщити з хімією, радить Роман Яковенко, кандидат сільськогосподарських наук з Уманського національного університету садівництва.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Перед закладанням насаджень волоського горіха добрива (органічні й мінеральні) вносять під оранку. Рекомендовані норми добрив: органічних (гній) — 40–60 т/га, фосфорних і калійних — 90–200 кг/га», – узагальнює вчений.

разом з тим, уточнює, що залежно від генетичних особливостей і рівня родючості ґрунту норми диференціюють. На більш кислих ґрунтах легкого гранулометричного складу, де внесений з добривами фосфор швидко перетворюється у важкорозчинні форми, треба вносити більші норми добрив — 150–200 кг/га. А на більш лужних ґрунтах із підвищеним умістом карбонатів — менші, 90–120 кг/га, щоб не спричинити негативного впливу на живлення іншими елементами.

Дози калійних добрив на ґрунтах легкого гранулометричного складу рекомендують менші, і вносити їх у насадження треба частіше для запобігання втратам під час вимивання. На ґрунти важкого складу слід вносити більші дози, оскільки тут калій інтенсивніше зв’язується в необмінні форми.

Читайте також: Агрохімічний аналіз ґрунту – умова економічно обґрунтованого удобрення саду

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується