Ізраїль реалізує пілотний проєкт на півдні України із застосуванням інноваційних технологій зрошення — АГРОПОЛІТ

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв домовився із заступником Надзвичайного та Повноважного посла Держави Ізраїль в Україні Йоавом Бистрицьким розвивати  український водний сектор. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

«Україна зацікавлена у поглибленні співпраці з Ізраїлем. Адже такого ощадливого ставлення до води та її використання немає, мабуть, в жодній країні. Українська територія має різні кліматичні зони, і різні практики управління водними ресурсами. Через зміни клімату нам треба адаптуватися до нових реалій, таких як маловоддя, посухи, катастрофічні паводки, та напрацювати дієві заходи для розвитку ефективного зрошення та відновлення водно-болотних угідь. Сподіваюся, що Ізраїль, як ключовий світовий експерт у галузі управління водними ресурсами, поділиться з нами своїм досвідом та технологіями», – зауважив Хорєв.

За словами Бистрицьки, Ізраїль має гарні практики управління водними ресурсами. Вони не витрачають даремно жодної краплі. 70% води, яку використовує Ізраїль – морська, а 87% очищених стічних вод використовуються у сільському господарстві.

Ми можемо та хочемо допомогти Україні ефективніше управляти водними ресурсами та з радістю поділимося з вами своїми знаннями і досвідом», – наголосив дипломат.

Сторони домовились, що Ізраїльський центр міжнародного співробітництва МАШАВ спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства за підтримки Міндовкілля та Посольства Ізраїлю в Україні для українських фахівців проведуть серію онлайн-тренінгів у сфері дієвого управління водними ресурсами.

Крім того, ізраїльські партнери реалізують пілотний проєкт на півдні України із застосуванням інноваційних ізраїльських технологій зрошення.

Зазначається, що країни і надалі співпрацюватимуть у сфері управління водними ресурсами та залучатимуть досвід і інвестиції Ізраїлю для розвитку українського водного сектору.

Нагадаємо, що Херсонщина, Одещина та Миколаївщина працюватимуть над впровадженням пілотного проєкту з відновлення зрошення на півдні України. 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується