Як ефективно використати супутникові знімки у плануванні врожайності – AgroTimes

Супутникові знімки дозволяють швидко оцінити стан посівів і роботу всього господарства. Втім, для підвищення врожайності та правильного вибору технології потрібно поєднати ці дані з іншими.

Про це розповів заступник директора Агробізнесу з інноваційного і цифрового розвитку Kernel Євгеній Сапіженко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За його словами, варто використовувати багаторічні карти врожайності, карти типів ґрунтів і їх властивості, розуміти ступінь впливу кожного з цих чинників у конкретний момент.

«Оцінивши вагу кожного чинника, можна розробити максимально точну методику для виділення зон продуктивності, щоб потім з урахуванням цих даних планувати врожайнiсть конкретного поля, правильно обрати технологію й отримати максимальний результат», – зауважує фахівець.

Також супутникова інформація може слугувати вихідними даними для диференційного внесення, використання якого, за оцінками фахівців Kernel, дозволить заощаджувати до $ 8 на гектарі.

«Супутникові знімки є базовою інформацією для прогнозування врожайності, а знімки високої роздільної здатності можуть використовуватися для поpівняння варіантів на експериментальних полях. Це зручніше, ніж робити ортофотоплани за допомогою дронів», – додає Євгеній Сапіженко.

Нагадаємо, супутниковий моніторинг посівів підвищує ефективність господарювання. Раніше повідомлялося, як Kernel використовує супутники для моніторингу полів.

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується