Зона швидкого виродження картоплі в Україні стрімко поширилась на північ – Seeds

Ще років 10 тому зоною значного виродження картоплі був переважно південь України. Однак сьогодні сума позитивних температур на півночі країни робить і цю територію зоною швидкого виродження картоплі, розповів директор єдиної приватної компанії із селекції картоплі в Україні ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко.

За його словами, це змушує робити сортозаміну та сортооновлення кожні 6-8 років і скорочує вирощування продуктивних сортів до 4-5 років.

«Ми ведемо насінництво тих сортів, які ростуть за спекотних умов, при високих температурах, майже повній відсутності вологи і, що дуже важливо, не потребують зрошення. Розуміємо, що майже 90% картоплі вирощується в домогосподарствах, і не всі мають змогу встановити полив, тому орієнтуємось на селекцію посухостійких сортів, які не потребують поливу», — зазначає Ігор Шкурко.

Він додає, що хоч від підбору сорту напряму залежить майбутній урожай, сертифікований насіннєвий матеріал картоплі використовується переважно сільгосппідприємствами та фермерськими господарствами.

«Населення ж оновлює свій насіннєвий фонд нечасто і, як правило, протягом багатьох років використовує посадкову картоплю, відсортовану від картоплі товарної. А сортозаміна та сортооновлення полягають в обміні між сусідами чи знайомими посадковим матеріалом невідомого походження та такого, що вже вирощувався протягом тривалого часу. З цієї причини домогосподарства в основному мають низьку врожайність картоплі», — пояснює Ігор Шкурко.

При цьому він додає, що чотири сорти картоплі «Чернігівеліткартопля» вже районовані, і на випробуванні знаходиться ще 10 сортів. Для того, щоб районувати сорт по всій Україні, він розсилається на дослідні станції, де три роки проводиться його тестування.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується