Мешканці Сомалі незабаром ласуватимуть українськими яблуками – Seeds

У березні 2021 року одна з провідних компаній України «Сади Дніпра» (ТМ UApple) експортувала перший контейнер свіжого яблука в Сомалі. Таким чином жителі ще однієї країни з Субсахарської Африки найближчим часом спробують українське яблуко.

За словами Олександра Пахно, керівника «Садів Дніпра», в цьому році яблуко UApple було поставлено в 10 країн світу, а Сомалі – вже одинадцята країна. При цьому в компанії відзначають складності в роботі з Субсахарською Африкою.

«Постачати яблуко до Субсахарської Африки дуже непросто, тому що логістика дуже дорога, а контейнер знаходиться в дорозі дуже довго. Навіть в Сінгапур і Малайзію поставляти свіже яблуко набагато простіше і дешевше.

В даному випадку, природно, прямих рейсів до Могадішо немає, тому контейнер перевантажувався в Дубаї. Це збільшило час у дорозі і вартість перевезення. Однак угода для нас була вигідною в будь-якому випадку, тому що умови оплати і ціна повністю виправдовували додаткові труднощі», – пояснює Олександр Пахно.Україна поступово нарощує поставки яблука до країн  Субсахарської Африки, незважаючи на загальне зниження обсягів експорту через неврожай яблука два роки поспіль. При цьому однією з переваг реалізації яблука в Африку є можливість реалізації плодів порівняно невеликого калібру, які не користуються високим попитом на внутрішньому ринку України.

Чому Африка імпортує дрібні калібри яблука? А тому, що продається плоди, зазвичай, поштучно, а ціни доходять до $1 долара США за штуку. Відповідно, чим більше яблука в кілограмі, тим більше заробиш, тому що ціни на яблуко озвучуються зазвичай за 1 кг або за стандартний ящик, так званий «бушель».

«У 2020 році Україна експортувала яблуко в такі країни Субсахарської Африки як Лівія, Гамбія і Мавританія. У наступному році, якщо урожай яблука в країні повернеться до нормальних рівнів, ми не виключаємо розширення географії експорту на ще кілька країн регіону, тому що запити на постачання яблука з них починають надходити в міру того, як імпортери знайомляться з українською продукцією і починають самі шукати постачальників в Україні.

Поки що репутація українського яблука в світі залишається досить високою», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується