Супутниковий моніторинг посівів підвищує ефективність господарювання – AgroTimes

Супутниковий моніторинг поля під час вегетації дозволяє працювати ефективніше та без зайвих витрат. Є чимало сервісів, що дозволяють отримати доступ до супутникових даних безкоштовно. Завдяки цьому можна одразу оцінити загальний стан посівів.

Про це журналу The Ukrainian Farmer розповів заступник директора Агробізнесу з інноваційного і цифрового розвитку Kernel Євгеній Сапіженко.

«Отримати інформацію допомагають різноманітні вегетаційні індекси, зокрема, NDVI. Наступним кроком є порівняння полів. Це дозволяє побачити, як працюють різні технології, їх вплив на динаміку вегетації, як розвиваються різні гібриди», – зазначає фахівець.

Разом з тим він зауважує, що деякі компанії, наприклад, Cropio i FarmersEdge, реалізували автоматичне виділення зон нерівномірної вегетації. Відтак, можна підвищити продуктивність зони, з’ясувавши причину, або навпаки, не витрачати зайвих ресурсів на безперспективних ділянках.

«Також дехто практикує виявлення зон дефіциту живлення культур під час вегетації. Це дозволяє вчасно зробити агрохімічне обстеження та з’ясувати, яких елементів не вистачає культурам. Також на полях можна побачити вплив рельєфу, типу ґрунту з його вмістом органічної речовини, рН тощо», – додає Євгеній Сапіженко.

Нагадаємо, супутниковий моніторинг дозволяє відстежувати інформацію про вологість ґрунту на глибині до одного метра. Раніше повідомлялося, супутниковий моніторинг дозволив створити карти посівів сільгоспкультур у трьох областях.

Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується