Фахівці Держпродспоживслужби проаналізували стан посівного матеріалу ярих культур

Повсюди триває відбір зразків посівного матеріалу та його фітоекспертиза на виявлення фітопатогенних збудників. Також спеціалісти Держпродспоживслужби проаналізували поширеність мишоподібних гризунів та інших шкідників полями та садами України.

За результатами проведених аналізів встановлено, що насіння ярих зернових та зернобобових культур у Вінницькій, Полтавській, Чернівецькій областях заражене збудниками альтернаріозу, аскохітозу, бактеріозу, фузаріозу, гельмінтоспоріозу, пліснявіння в межах 1-6%.

За попередніми результатами перезимівля шкідників плодового саду пройшла задовільно. Загибель зимового запасу яблуневої плодожерки становить 8-12%, яблуневої молі — 10-15%, листокруток — 9-17%, яблуневого пильщика — 12-15%.

Чисельність мишоподібних гризунів регулюється погодними умовами та проведеними захисними заходами. На 4-32% площ озимих зернових та ріпаку обліковують від поодиноких до 4 колоній на гектар (Херсонська обл.). На 12-100% обстежених площ багаторічних трав, неугідь 1-6 колоній на 1 га (Дніпропетровська, Луганська, Рівненська, Харківська, Херсонська, Черкаська, обл.).

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується