Науковці із США використають генну інженерію щоб врятувати світ: боротьба з CO² — SuperAgronom.com

У той час як противники ГМО продовжують звинувачувати трансгенні культури у всіх планетарних бідах, перед науковцями з Інституту біологічних досліджень Солка, США, стоїть задача створення стійких до посухи рослин, що мають більшу та міцнішу кореневу систему.

Про це пише growhow.in.ua.

«Якщо ми зможемо оптимізувати природну здатність рослин вловлювати й накопичувати вуглець, ми отримаємо принципово нові культури, які не тільки мають потенціал для зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері, але також можуть сприяти збагаченню ґрунту і підвищення врожайності», — стверджує професор Джоан Чорро.

За його словами, глобальна зміна клімату є серйозною загрозою для всіх живих істот на планеті. Надмірна кількість атмосферного вуглецю підвищує температуру в усьому світі, викликаючи смертельні шторми, катастрофічні повені й постійні посухи.

«І не треба залишати настільки погану спадщину майбутнім поколінням. Ми повинні зайнятися виправленням проблеми вже зараз», — підкреслив Чорро.

Ініціатива щодо використання рослин (HPI) Інституту Солка пропонує сміливе масштабне рішення, яке можна швидко впровадити.

Рослини — природні вуглецеві чистильники, що видаляють CO² з атмосфери й зберігають його у своїй біомасі. На жаль, це сховище вуглецю часто має тимчасовий характер. Коли урожай і інші рослини вмирають і розкладаються, велика частина вуглецю повертається в атмосферу, — пояснюють науковці.

І тепер, щоб зберегти більше вуглецю в землі, науковці Солка розробляють нове покоління сільськогосподарських культур з міцним й глибоким корінням.

Ключ до успіху — суберин, тканина рослини, яка споживає вуглець і вже міститься в коренях.

Збільшуючи масу коренів, глибину і вміст суберину, дослідники Солка перетворять пшеницю, рис, кукурудзу та інші культури в машини, які накопичують вуглець. Крім того, більше вуглецю в ґрунті означає, що і фермери отримають вигоду від поліпшення здоров’я землі.

Ця ініціатива недавно отримала великий грант від Фонду Землі Безоса, кошти підуть на наукові розробки: планується розвинути потрібні риси в рослинах — коріння з більшою масою, глибиною і стійким до розкладання суберином — у модельних рослинах, а потім перенести їх в продовольчі культури, такі як кукурудза, соя, рис, пшениця, бавовник і ріпак.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується