Сучасна безголкова вакцинація свиней оптимізує робочий процес

Важливу роль в ефективності вакцинації свиней відіграють фізичні властивості місця введення, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У свиней товщина епідермісу в середньому варіюється в межах 30-140 мкм, а дерми – в межах 1400 мкм. Однак товщина шкіри може значно відрізнятися у тварин із різним індексом маси тіла, а також залежно від локалізації ділянки.

Тому за внутрішньом’язової вакцинації значно зростають ризики неправильного введення. У такому разі потрібно чітко підібрати оптимальний розмір голки.

Тоді як для внутрішньошкірної вакцинації є багато універсальних методів, що дають змогу максимально оптимізувати робочий процес. Серед них найчастішим є метод безголкової вакцинації (введення близько 0,2 мл вакцини) за допомогою спеціальних ін’єкторів.

Їхній механізм роботи полягає в тому, що рідина під великим тиском зі швидкістю близько 100 м/с вистрілює з пістолета, пробиває шкіру й потрапляє в дерму.

Сучасний інноваційний пристрій без голки для внутрішньошкірного введення препаратів свиням можна бездротово підключати до вакцин. Система здатна реєструвати дані про хід кожної вакцинації та з’єднуватися з іншими пристроями (мобільні телефони, планшети, комп’ютери) по Bluetooth, що дає змогу зробити звіт про вакцинацію в додаток.

Як повідомлялося, падіж новонароджених поросят у KSG Agro зменшився на 20% завдяки комплексній вакцинації.

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується