Названо оптимальні фази обробки ріпаку від шкідників і грибкових хвороб

Перша обробка інсектицидами посівів ріпаку озимого проти ріпакового квіткоїда, прихованохоботника й інших шкідників проводиться на початку стеблування за 10%-го заселення рослин і наявності трьох жуків квіткоїда на рослині, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Другу обробку проводять через 7–10 днів після першої, у фазу бутонізації. Обробку інсектицидами слід завершити до початку цвітіння, щоб не погубити бджіл. У робочий розчин додають мікродобрива», – йдеться в публікації.

Разом з тим зауважують, що обробку посівів проти склеротиніозу слід проводити на початку цвітіння головної китиці, а проти альтернаріозу можна проводити пізніше — в кінці цвітіння, коли доцвітають верхівки суцвіть.

Вирощуючи ріпак, в осінній період доцільно провести позакореневе підживлення бором у фазу 3–5 листків у дозі 30–50 г/л разом із обробкою регулятором росту. Обробка регулятором росту восени у фазу 4–5 листків перешкоджає переростанню рослин і захищає їх від хвороб. Оптимальний строк обробки, коли листя вкривають 80% ґрунту.

«Висока зимостійкість ріпаку забезпечується за відповідного розвитку рослин восени: кількість розвинених листків — 6–8 шт., висота точки росту (стебла) — не більше за 3 см, товщина кореневої шийки — 6–12 мм, густота стояння рослин — для сорту 60 шт./м2, гібрида — 50 шт./м2, маса однієї рослини — 20–35 г, маса кореня — не менша як 3 г», – додають у статті.

Нагадаємо, на посівах озимого ріпаку подекуди в регіонах виявили прихованохоботників, капустяну попелицю та піщаного мідяка. Раніше повідомлялося, досліджено вплив біопрепаратів на фітосанітарний стан посівів ріпаку озимого.

 

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується