Урожай проти інфляції: аграрії мають стримати падіння гривні, — думка — SuperAgronom.com

На рекордні врожаї сподіваються в Нацбанку. З початку року в Україні прискорились темпи інфляції. Економісти прогнозують, що в другому півріччі приборкати інфляцію повинні допомогти високі врожаї. Це дозволить повернути інфляцію на рівень 5%.

Про це йдеться у матеріалі на vesti.ua.

Експерт у сфері економіки Олексій Дорошенко розповів, що продаж зернових за кордон допоможе стабілізувати гривню. Тим більше, що фахівці поки оптимістичні в своїх прогнозах на урожай.

 

«Чим більше буде валютна виручка, тим краще буде стримуватися падіння гривні. В минулому році продавалося зерна мало, тому й інфляцію сільське господарство слабко стримувало», — говорить експерт.

 

 

За словами пана Дорошенка, багато чого буде залежати від врожаю продукції з «борщового набору». Для того щоб не росли ціни для населення, важливий також хороший урожай цукрових буряків та інших овочів.

Відзначимо, що вже в квітні почнеться реалізація перших українських овочів — редиски, капусти та інших культур з теплиць. Уряд висловлює сподівання, що цьогоріч ситуація буде кращою від минулорічного провалу.

Нагадаємо, що локдаун, закриття ринків, та очікування сільгоспвиробниками підвищення цін на продукцію призвели до того, що товар гнив обабіч доріг.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується