Скільки коштує польовий робот – AgroTimes

Безпілотна техніка коштує недешево. Втім, польовий робот, що поєднує в собі кілька агрегатів, не дуже відрізняється за ціною від сумарної вартості пілотних машин, придбаних окремо. Проте фермер економить ресурси і підвищує точність роботи.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зазначають, що ціна на самохідний польовий робот починається приблизно від € 10 тис. Однак вона може швидко зрости до € 30 тис., якщо замовник захоче розширити функціональність. За ту саму суму в доларах можна придбати повністю функціональну безпілотну машину для садівництва ( для обприскування, косіння, транспортування та збирання даних).

Разом з тим відзначають, що найвища інвестиція, що стосується найбільшого польового робота, становить $ 700 тис. на автоматизовану платформу для висіву, розкидання та обприскування сільськогосподарських культур.

«Тобто у ціну входить спеціальна сівалка, розкидач добрив й обприскувач, які чіпляються до базового носія. Відтак, якщо порівнювати з вартістю звичайного пілотованого трактора й окремих агрегатів до нього, різниця вийде не такою відчутною. Згодом, коли автономну техніку виготовлятимуть масово, її вартість знизиться й практично не відрізнятиметься від нинішньої пілотованої. А поки більшість виробників роботів пропонують не техніку, а послуги, які вона може надати», – йдеться в публікації.

Нагадаємо, що польовий робот-прополювач витісняє гербіциди. Раніше повідомлялося, польовий робот сіяв понад 24 години без упину.

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується