Відсутність промислового виробництва часнику в Україні стимулює імпорт

Через пандемію COVID-19 особливою популярністю в останні роки користувалися продукти, що допомагають організму боротися з різними вірусами та підвищувати імунітет. Одним із таких продуктів є часник, лікувальні здібності якого давно відомі українцям.
Саме через це в 2020 році імпорт часнику зріс на 34% в порівнянні з попереднім роком та склав 7,1 тис. т., повідомили в Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу“. Якщо ж порівнювати з показниками п’ятирічної давнини, то за цей період імпорт зріс в 2 рази.
Зазначається, що головним постачальником часнику на український ринок є Китай, на долю якого припадає 73% імпортних поставок. І це абсолютно закономірно, оскільки дана країна є безумовним лідером, навіть монополістом, в світовому виробництві та експорті часнику. Китай в 2019 році продукував 76% світового обсягу виробництва часнику та здійснив 70% світового експорту даного продукту..
 “В той же час Україна займає 10-ту позицію в світовому рейтингу виробників часнику, виробивши 215 тис. т часнику в 2019 році. Однак варто відмітити, що 99% обсягів виробництва зосереджені в домогосподарствах населення. Лише 1% виробляється дрібними виробниками, яким складно забезпечити сталі поставки в значних обсягах, наприклад, для мережевих супермаркетів. Це і спричиняє збільшення імпортних поставок часнику у відповідності з попитом, що зростає”, – пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.
untitled-infogr_53381361

Відповісти

Ваш email не публікується