Імпорт насіння в Україну може зрости втричі, — Інститут аграрної економіки — АГРОПОЛІТ

За відсутності держпідтримки імпорт насіння в Україну може зрости втричі та поступово витіснити вітчизняних виробників насіння з ринку. Про це повідомляє прес-служба Національного наукового центру Інститут аграрної економіки з посиланням на доктора економічних наук Олександра Захарчука.

Відзначається, що у 2020 році Україна імпортувала насіння зернових і олійних культур на понад 400 млн дол., що в рази більше, ніж у 2005 році, коли за кордоном було закуплено лише 12 тис.т кукурудзи на $26 млн і близько 3 тис. т соняшнику на $19 млн.

Зараз рівень забезпеченості вітчизняних аграріїв насінням української селекції продовжує падати та становить: по кукурудзі – 25-30%; соняшнику – 10-15%; ріпаку – 20%; цукрових буряках – 5-10%.

Крім того, за останні п’ятнадцять років частка насіння пшениці вітчизняної селекції на ринку зменшилася до 66% з 85%.

 

При збереженні існуючих у вітчизняній насіннєвій галузі тенденцій, а також на тлі зменшення державної підтримки вітчизняної селекції, імпорт іноземного насіння в Україну може зрости у вартісному вираженні в три рази – до $1,5 млрд, і з часом привести до повного витіснення вітчизняних сортових ресурсів з ринку насіння і садивного матеріалу, що несе в собі потенційну загрозу продовольчій безпеці України та її експортним можливостям», – підкреслив Захарчук.

 

Нагадаємо, вітчизняний експорт насіння у 2020 році сягнув рекордної позначки – $18,7 млн.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується