UkrLandFarming звинуватила НАБУ у падінні виробництва яєць на на 16% — АГРОПОЛІТ

Компанія UkrLandFarming звинуватила НАБУ у падінні виробництва яєць на 16%
Радник голови одного з найбільших українських виробників сільськогосподарської продукції UkrLandFarming  Юрій Кравченко  звинуватив Національне антикорупційне бюро (НАБУ) в «незаконному переслідуванні» власника компанії Олега Бахматюка, що призвело до закриття 12 яєчних ферм. Про це повідомляє Kyiv Post.

Повідомляється, що, за даними Державної служби статистики, виробництво яєць в Україні за перші два місяці 2021 року впало на 16,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Кількість яєць, зібраних в січні-лютому 2021 року склало 2,03 мільярда, в тому числі 1,24 мільярда яєць, зібраних сільгосппідприємствами (зниження на 23,4% в порівнянні з минулим роком) і 784 мільйона (зниження на 1%) домашніми господарствами.

За словами Юрія Кравченка, виробники щосили намагалися знайти рентабельні способи вирощування курчат, щоб залишатися прибутковими.

Кравченко пояснив, що корми для тварин, в основному складаються з зерен в поєднанні з сумішшю дрібної гальки, відомої як пісок, і різних кормових добавок для поліпшення засвоюваності, на які припадає приблизно 75% витрат на утримання яєчних ферм, стали дорожче, в той час як ціни на енергоносії зросли.

 

(Це незаконне переслідування) призвело до скорочення пропозиції яєць та завищення цін на яйця для кожного українського споживача», – сказав Кравченко.

 

Лідером з виробництва яєць за два місяці стала Київська область – 522,3 млн яєць (зниження на 9,1%), за нею йдуть Хмельницька область – 122,5 млн (зниження на 2,2%) і Черкаська область -–120,3 млн (зростання на 35,8%).

Найменша кількість яєць було вироблено в Луганській області – 10,8 млн яєць (зростання на 5,9%), а друге місце було в Одеській області – 15,8 млн (зниження на 21,8%).

Нагадаємо, що зі слів Олега Бахматюка, «Ukrlandfarming» став об’єктом політичної помсти. керівництва НАБУ.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується