Колишній очільник Мінекономіки купує велику українську агрокомпанію

Шведська компанія Lobiu Sala AB, що належить екс-очільнику Мінекономіки України Айварасу Абромавічусу, купує більше 75% акцій шведської Agro Region Stockholm Holding, яка керує в Україні групою компаній Agro Region.

Дозвіл на цю операцію Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав на засіданні 16 березня, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з даними Єдиного держреєстру декларацій, екс-міністру економіки України Абромавічусу належить 1 тис. акцій акціонерного товариства Lobiu Sala AB.

Кінцевим бенефіціаром української компанії Agro Region в держреєстрі зазначений  швед Ларс Пітер Елам Хоканссон, один із засновників великого міжнародного інвестфонду East Capital, нині член правління і головний директор з інвестицій фонду.

Хокансон володіє акціями Agro Region опосередковано через компанії Agro Region Stockholm Holding AB (Швеція), Karde Invest SA (Люксембург) і Rytu Invest AB.

Айварас Абромавічус працював одним з керівників в інвестфонді East Capital до переходу у виконавчу владу України в кінці 2014 року. Згідно з даними Єдиного держреєстру декларацій, його дружина Катерина Рибаченко в 2020 році задекларувала як заробітну плату 12,48 млн грн, отриманих на посаді гендиректора ТОВ “Агро-Регіон Україна”.

У 2017 році Абромавічус повідомляв, що Agro Region знаходиться у власності акціонерів East Capital, а його дружина є гендиректором компанії.

“У” Агро-регіону “як було сім років 38 тис. га, так і залишилося 38 тис. га. Поки я був міністром, у нас не збільшилася кількість гектарів, як у багатьох інших”, – зазначив екс-міністр.

Agro Region займається рослинництвом і молочним тваринництвом. До його складу входять 11 компаній, об’єднаних в чотири рослинницькі кластери з земельним банком 38 тис. га в Київській, Чернігівській, Житомирській та Хмельницькій областях. Щорічний врожай зернових і олійних культур Agro Region становить до 200 тис. тонн.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується