Україна вже досягла показників з використання добрив, яких ЄС планує досягти лише 2030 році, – Роман Лещенко — АГРОПОЛІТ

ЄС декларує зменшення використання азотних добрив, в рамках програми Green Deal, щоб зменшити негативний вплив на довколишнє середовище на 50 % до 2030 року. Натомість для України така ціль — неадекватна, оскільки в нас середній рівень використання агрхімікатів є в кілька разів нижчим, ніж в ЄС. Про це розповів міністр міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, виступаючи на круглому столі, організованому Українською Асоціацією Бізнесу і Торгівлі (UBTA) в партнерстві з Global 100% RE Ukraine та Міжнародним інститутом менеджменту (МІМ-Київ).

«Ми не використовуємо таку кількість добрив, як фермери в ЄС. В Україні середні показники внесеного азоту знаходяться на рівні близько 40 кг/га, в той час у Євросоюзі аналогічні середні показники сягають позначки 80 кг/га. Тож Україна вже досягла тих результатів, які ЄС поставив собі у якості мети, в рамках «Зеленої угоди» (EU Green Deal) і до яких планує наблизитися у 2030 році», – заявив Роман Лещенко.

Він підкреслив, що програма ЄС має цілковиту підтримку в Україні і наші профільні органи працюють над тим, щоб максимально плідно співпрацювати з європейськими колегами у напрямку розвитку аграрного комплексу.

 

Варто пам’ятати, що Україна виконує важливу роль щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки, через що потрібно особливу увагу приділяти ефективності сільського господарства, а також приділити особливу увагу безпечності харчової продукції. У цьому напрямку вже чимало зроблено. Ми прийняли закон №3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», а також законопроект №2289 «Про пестициди та агрохімікати», норми якого забезпечать зменшення негативного впливу на довкілля», – прокоментував ситуацію Роман Лещенко.

 

За його словами, найближчим часом у парламенті буде створена робоча група, яка буде перейматися просуванням аграрних законів, необхідних для повноцінного розвитку вітчизняного АПК і, в тому числі, займатиметься питаннями інтеграції та адаптації норм до європейського законодавства.

Нагадаємо, що  Україна має імплементувати понад 250 актів Євросоюзу до кінця 2021 року .

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується