Як уникнути помилок, впроваджуючи елементи точного землеробства

Перед упровадженням системи точного землеробства на агропідприємстві варто спершу розробити план на кілька років, щоб розуміти витрати та очікувані вигоди.

Таку думку в коментарі AgroTimes висловив Андрій Капріца, керівник фермерського господарства «Флора А.А.» (Вінницька обл.).

«Я зараз вже досвідчений, але спочатку припустився дуже багатьох помилок – зокрема, через впевненість, що сам у всьому розберусь і через малу кількість інформації, здебільшого технічних англомовних текстів», – розповів він.

За словами фермера, сьогодні значно простіше впроваджувати елементи точного землеробства, адже можна звернутися до фахівців, які мають напрацьовані робочі схеми, розуміють покроковість дій, розпланують витрати і покажуть, на чому можна заощадити, впровадивши ту чи іншу технологію. А головне – зроблять це системно, що дозволить уникнути нерозумних витрат.

«Свого часу я придбав розкидач, і хоч уся сільгосптехніка в господарстві взаємодіяла через протокол ISOBUS, не додумався перевірити це в нової техніки. Встановлення потрібного контролера обійдеться у 7 тис. євро, а новий розкидач з ISOBUS – на тисячу більше. Щойно вирішу це питання – отримаю цілісну, ISOBUS-сумісну систему», – поділився досвідом Андрій Капріца.

Нагадаємо, «Талісман Агро» на Сумщині впроваджує елементи точного землеробства.

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується