Агросектор в 2021 р. потребує щонайменше 1% аграрного ВВП держпідтримки, — нардеп

Згідно з документом, запропонованим депутатами, на підтримку агросектору в поточному році пропонується виділити майже 6,9 млрд грн, завмість 4 млрд грн. Лише така сума здатна сповільнити темпи падіння агросектору.

Про це заявив народний депутат Олег Тарасов, пише AgroPolit.com.

 

«На мій погляд, держава не повинна була скорочувати обсяги державної підтримки сільського господарства. Тому, мною і подавалися пропозиції до проектів державних бюджетів на 2020 та 2021 рік щодо виділення підтримки на аграрну галузь в розмірі не меншому 1% випуску продукції у сільському господарстві. Тобто, коли обсяг валової сільськогосподарської продукції у 2019 році склав понад 680 млрд грн (джерело — Держстат, в цінах 2016 року), то відповідно у 2020 році підтримка мала б бути на рівні 6,8 млрд грн, а не 4 млрд грн. На жаль, і на 2021 рік закладено менше 1% від аграрного ВВП — лише 4,5 млрд грн», — зазначив Тарасов.

 

За його словами, наслідками недостатньої фінансової підтримки вже є критична ситуація в галузі тваринництва в Україні.

 

«Протягом останніх 50 років у світі нарощується поголів’я, збільшується виробництво молока. При цьому, усі країни, що нарощують виробництво молока, мають державну підтримку галузі. Водночас, є очевидна взаємозалежність — підтримуючи галузь тваринництва, ми підтримуємо і внутрішній ринок м’ясної і молочної продукції, зберігаючи рівень цін на харчову продукцію для населення. Однак, у нас все навпаки, і ще трохи й на полицях магазинів буде лише імпортна молочна продукція, а далі й м’ясна», — зазначив депутат.

 

Він навів приклад, як без державної уваги вже протягом багатьох років залишається цукрова галузь.

 

«Як наслідок, з кожним роком скорочуються обсяги виробництва цукру, втрачені зовнішні ринки, і вже зараз лунають заклики про імпорт цукру з тростини, хоча у нас поки ще достатньо свого бурякового цукру, та й для громадян імпортний цукор буде дорожчим. Висновки очевидні. Наш ринок не є відокремленим від світового. Якщо ж інші країни надають багатомільярдну в доларах США чи євро підтримку своїм сільгосптоваровиробникам, при тому підтримують й експорт їхньої продукції, а Україна ні, то дуже скоро, за винятком рослинництва, ми втратимо агровиробництво та переробку. Держава має негайно переглянути свою політику відносно АПК. Державна підтримка галузі має бути суттєво більшою», — переконаний Тарасов.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується