Популяція гризунів знаходиться у пригніченому стані, — звіт фітосанітарної перевірки

Повсюди агрокліматичні умови (ущільнення снігового покриву, утворення «блюдець» в понижених місцях рельєфу, подекуди льодяної кірки) негативно вплинули на життєздатність мишоподібних гризунів.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

У західних, центральних та південних регіонах танення снігу призвело до затоплення 10-60% нір мишоподібних гризунів, особливо у понижених місцях рельєфу (Закарпатська, Запорізької, Одеська, Полтавська, ін. обл.). Популяція гризунів знаходиться у пригніченому стані та характеризується низькими показниками життєдіяльності. Лише, у прикрайових смугах окремих полів Дніпропетровської, Івано-Франківської, Херсонської областей дещо підвищена, зокрема в озимині 4, багаторічних травах, неугіддях 1-5, макс. 6 колоній на 1 га з 2-10 норами.

Надалі розвиток мишоподібних гризунів залежатиме від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців. За середньодобової температури +5ºС відновиться розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій. Посіви зі щільністю понад 3-5 колоній на 1 га потребують захисту через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується