Вдала сівозміна та відсутність соняшнику на полі — це гарний дохід і користь для землі, — досвід

На ПП «Климчук», що в с. Іванківці Бердичівського р-ну Житомирської обл. не сіють соняшник, адже він забирає з ґрунту всю вологу, після чого урожай навряд чи буде. На підприємстві зупинились на оптимальній сівозміні. Про це йдеться у матеріалі «Микола Климчук: Ми виключили соняшник із сівозміни підприємства» на Kurkul.com.

Зокрема головний агроном агропідприємства Іван Дмитришин розповів, що на початку роботи сіяли ячмінь, пшеницю, ріпак та цукрові буряки. Проте, через те, що ринок диктує свої умови, виключили їх із сівозміни та перейшли на кукурудзу й сою.

«Наразі сівозміна підприємства виглядає так: сіється ярий ріпак, після нього — озима пшениця, далі — частина іде під сою, частина — під кукурудзу, а потім кукурудза та соя, як монокультури. Я завжди кажу, що рахувати треба не ті гроші, що за рік отримав, а хоча б на 2-3 роки вперед. Тобто обрати правильного попередника — це як знайти золоту середину, щоб і для землі добре було, і для прибутку», — зазначив пан Іван.

За словами Івана Дмитришина, урожайність кукурудзи вже 3 роки поспіль становить 14-15 т/га, що є рентабельною культурою. Сою збирають на рівні 3 т/га. Оскільки протягом 6 років займаються іноземними сортами пшениці, то урожайність отримують приблизно 8 т/га.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується