Рада підтримала законопроект, який регулюватиме водокористування аграріїв — АГРОПОЛІТ

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект про внесення змін до Водного кодексу України 1164-ІХ, який уточнює перелік первинних водокористувачів. Про це повідомляє АgroРolit.com.

«Завданнями законопроекту є врегулювання питання обов’язковості укладення господарського договору первинними водокористувачами з підприємствами водної галузі, необхідність законодавчого закріплення організації надання платних послуги, пов’язаних з подачею води  юридичним  і  фізичним особам  з  меліоративних  систем  і  водних  джерел   для   поливу зрошуваних  або  зволоження   осушених   земель,   промислових   і комунальних потреб, а  також  поливу  городів,  садів  і  богарних земель та наповнення наливних водойм», – ідеться у пояснювальній записці до документу.

Додається, що законопроект слід прийняти для збереження і відновлення державного майна на стратегічних об’єктах України за рахунок надання платних послуг.

 

Це вкрай важливий закон. Особливо на цей закон чекають ті, хто працює не на зрошувальних землях. Я мушу сказати, що аграрії Херсонщини точно чекають на цей закон, оскільки вони не беруть воду з річок, а зі штучних водойм. Наприклад – з Каховського водосховища. (…) Вкрай важливо, щоб не було так, що на сьогоднішній день ми тільки на 30% забезпечені водою, і Державне водне агентство вже говорить про те, що воно буде обмежувати у подачі води. Так, питної води буде вистачати – а що буде зі зрошенням?» – сказав у своєму виступі у Раді народний депутат Вадим Івченко.

 

Нардеп, звернувшись до інших парламентарів, наголосив на основних аспектах, які регулюватиме майбутній закон:

 

Вкрай важливо підтримати цей законопроект, визначити первинних водокористувачів, чітко контролювати питання скиду води і рівномірного розподілу цієї води по різним каналам з великих водойм. І нарешті давайте зробимо так, щоб господарські водоспоруди були під наглядом, і ми дійсно з державного бюджету забезпечували їх підтримання, – закликав він.

 

Нагадаємо, що аграрії споживають 70% усієї використаної державою води.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується