Фермерів можуть позбавити права постійного користування землею – ВКФ — АГРОПОЛІТ

Сьогодні комітет з питань аграрної та земельної політики планує презентувати проект змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками. Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнського Конгресу Фермерів (ВКФ).

Повідомляється, що ознайомитись зі змістом документу неможливо, оскільки тексту немає.

«Всеукраїнський Конгрес Фермерів застерігає депутатів від необдуманих кроків і сподівається, що питання, яке розглядатиметься на аграрному комітеті, не стосуватиметься позбавлення фермерів права постійного користування землею. Нині земля постійного користування є основою для господарств 27 тис. фермерів. Позбавити їх цих ділянок – це грубе порушення прав і Конгрес буде всіляко перешкоджати таким діям», – ідеться у повідомленні.

У ВКФ додали, що право постійного користування землею регулярно намагаються відібрати у фермерів, починаючи з 90-х років минулого століття.

 

Це робилось під різними приводами: і законодавчими ініціативами, і судовими рішеннями. Відсутність права успадковувати користування такими ділянками – причина численних рейдерських атак. Всеукраїнський Конгрес Фермерів неодноразово наголошував на законодавчих змінах, щоб фермери могли викупити ці землі за адекватною ціною і прозорою процедурою та на можливості успадковування права постійного користування нащадками фермера, який це право отримував», – зазначили в організації.

 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується