Аграрії будуть і надалі орендувати землю, а не купувати її, — думка — SuperAgronom.com

З відкриттям в Україні ринку сільськогосподарських земель фермерам вигідніше буде платити оренду землі пайовикам, ніж купувати її.

Таку думку висловив Микола Дячук, керівник підприємства «Подільський аграрій», у коментарі «Главком», пише Kurkul.com.

 

«У мене земельний банк нараховує 2,5 тис. га. Зараз я можу собі дозволити купити тільки 100 га. З такими темпами, щоб скупити все, що я обробляю, потрібно років двадцять. Знову ж, почнеш купувати, буде прецедент, інші пайовики захочуть продати дорожче. А взяти кредит на покупку землі в наших умовах — це просто смішно. Вигідніше платити оренду», — пояснює пан Микола.

 

Він розповідає, що наразі в Хмельницькій обл. вартість 1 га становить $2 тис.

 

«Рік тому об’єднані територіальні громади виділили учасникам АТО землю для особистого селянського господарства (ОСГ) — продавати її за законом можна. Багато свої ділянки і продали, по $1 тис. А зараз ціна піднялася», — зазначив Микола Дячук.

 

За його словами, вартість ділянок під ОСГ, зокрема для учасників АТО, — свого роду індикатор: як оцінюють землю люди, які її не мають наміру обробляти. Тому керівник агрофірми радить тим, у кого є «непотрібна» земля, не поспішати, а зачекати коли ціна з часом підніметься.

 

«Після того, як ринок землі відкриють юридичним особам — точно», — прогнозує фермер.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується