Українські селекціонери створюють високоадаптивні сорти озимих зернових, — НААН

Селекціонери Миронівського інституту пшениці ім. В. М. Ремесла працюють над виведенням нових високоврожайних та високоадаптивних сортів озимих зернових.

Про це пише Kurkul.com з посиланням на прес-службу НААН.

Зазначено, що для визначення морозостійкості селекційного матеріалу на вихідних ланках селекційного процесу в інституті використовується спосіб оцінки у висівних ящиках за ДСТУ 4749: 2007.

 

«Дослідний матеріал висівають у ящиках у двох рядах через 3-4 см між рядками по 20-2 насінин у рядок у двох повтореннях сторту-стандарту з високою морозостійкістю. Протягом усієї осені й початку зими рослини перебувають у природних умовах, де проходять першу та другу фази загартування», — йдеться в повідомленні.

 

Умови осінньо-зимового періоду 2020-21 рр. були сприятливими для проходження рослинами обох фаз загартування. Після загартування ящики з рослинами переносять з вегетаційного майданчика і поміщають у низькотемпературні камери.

 

«Проморожування рослин здійснюють за двох температур: для озимої пшениці -18-20°C, для озимого ячменю -12-14°C. Цей процес триває 24 години. Після поступового їх розмерзання рослини в ящиках поміщають у приміщення з температурою від +18 до +24°C і готують до відрощування», — повідомили у НААН.

 

Як відзначають науковці, через 15 діб вони рахують кількість живих та загиблих рослин для подальшого вивчення відсотка життєздатності рослин відносно сорту-стандарту.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується