Держпродспоживслужба опублікувала статистику поширення гризунів на українських ланах

Екстремальні погодні умови (перезволоження ґрунту, застоювання води в норах, промерзання ґрунту до 13 см та снігова льодяна кірка на поверхні ґрунту) негативно вплинули на життєдіяльність мишоподібних гризунів. За попередніми даними у південних та західних областях загибель гризунів від крижаної кірки та затоплення нір становить від 10 до 20%.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

На переважній більшості території країни такі погодні умови не дають можливості об’єктивно визначити кількість мишоподібних гризунів на полях зимуючих культур. Однак, можна припустити, що гризуни, а саме сірі полівки, строкатки та інші представники підродин полівок, для яких притаманна цілорічна активність і живлення зеленою рослинністю, за утворення сталого снігового покриву товщиною більше 20 см, завдають шкоди рослинам озимих культур.

У Степу та південних областях Лісостепу на озимих зернових та ріпаку, де була можливість провести обстеження, виявляли 0,2-3 макс. 5 (Токмацький р-н, Запорізька обл.) колонії/га. Підвищена чисельність спостерігалась на багаторічних травах в місцях резервацій на неорних землях, лісосмугах у Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській та Херсонській областях до 5- 6 колоній/га.

За результатами обстеження яблуневого саду в Черкаській області виявлено: чисельність гнізд білана жилкуватого що становить 1-1,5 шт. на дерево, в гнізді 20-25 гусениць при заселенні 5% дерев; золотогуза 1-2 гнізда на дерево по 38-45 гусениць у гнізді, заселено 2% дерев.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується