Головні новини тижня від AGRI-GATOR (08.02 – 12.02)

Уряд розблокував перевірки бізнесу, попит на дотації для бджолярів перевищив очікування, ціни на олію та ячмінь бють рекорди, в України збільшилось поголів’я свиней, цитрусові з маркуванням до дня святого Валентина та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Уряд розблокував проведення деяких видів перевірок бізнесу.  Кабінет Міністрів оприлюднив постанову «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок». Документ розміщений на Урядовому порталі. Постановою КМУ розблокував тимчасово зупинені документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 р. та не були завершеними.

 

Оновлений Мінагропрод шукатиме нові ринки збуту сільгосппродукції.  Першочерговим завданням оновленого Міністерства аграрної політики та продовольства України буде пошук нових ринків збуту вітчизняної сільгосппродукції. Про це заявив міністр Роман Лещенко.

 

Попит на дотації для бджолярів вдвічі перевищив очікування. На отримання дотацій зареєструвалося 24 тис. бджолярів, що вдвічі перевищило попередні очікування. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький.

 

Кабмін звільнив заступника голови Держгеокадастру.  Кабінет міністрів звільнив із займаної посади заступника голови Державної служби України з питань геодезії‚ картографії та кадастру Єгора Бодрова. Про це йдеться у розпорядженні відомства.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Україна збільшила імпорт продовольства з країн ЄС.  Україна за підсумками 2020 року імпортувала з країн Євросоюзу продовольства на суму $3,5 млрд, що на 13,4% більше, ніж у 2019 році ($3,1 млрд).

 

Головні експортні ринки для українських яєць у січні. У січні 2021 року Україна відправила на експорт 3,7 тис. тонн яєць, що на 67,7% менше, ніж за такий самий період минулого року. Головними покупцями українських яєць протягом першого місяця 2021 року були ОАЕ (34,7%), Латвія (26,7%), Саудівська Аравія (15,4%).

 

Україна завершує підготовчі процедури щодо підвищення агроекспорту до В’єтнаму. Україна та В’єтнам завершують укладення міжвідомчих угод щодо ветеринарії і карантину рослин. Домовленості допоможуть наростити експорт рослинної і тваринної продукції до В‘єтнаму.

 

Ціни на українську соняшникову олію досягли 1300 $ / т. Експортні котирування на сиру соняшникову олію з України зросли до рівня в $ 1300 за тонну FOB, що стало новим 4-річним максимумом.

 

На 64% зріс імпорт свинини у січні.  За минулий місяць Україна закупила за кордоном 1,62 тис. тонн свинини. Це на 64% більше, ніж було імпортовано протягом першого місяця 2020 року. Ключовими експортерами залишаються країни Євросоюзу – 77,5% від загального обсягу імпорту за січень.

 

В Україні експорт м’яса птиці у січні скоротився на 23%.  У січні 2021 року Україна експортувала 29,2 тис. тонн м’яса та їстівних субпродуктів птиці – на 22,8% менше, як порівняти з аналогічним періодом минулого року.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Стало відомо, яку кількість молока переробили у 2020 році.  За підсумками 2020 року, на молокопереробні підприємства надійшло 3 млн 511,8 тис. молока. Це на 7,6% менше, ніж за відповідний період минулого року. З них 3 млн 289,1 тис. т молока було закуплено за двома напрямками: від промислових ферм — 2 млн 556 тис. т (-2,1% до 2019 року) та від господарств населення — 733,1 тис. т (-13,9%).

 

На фермах України збільшилось поголів’я свиней.   Сільськогосподарським підприємствам України за підсумками 2020 року вдалося збільшити поголів’я свиней на 320,2 тис. голів, порівняно з відповідним періодом минулого року.

 

Чому в Україні падає виробництво крохмалю.  Вирощування картоплі на крохмаль українські картопляри називають невигідною справою. Це позначається і на переробці – з шести виробників крохмалю в Україні залишилося працювати всього два: «Вимал» і «Крохмалопродукт Орані».

 

Селекціонери з Буковини вивели нові сорти горіхів.  Селекціонери Придністровської дослідної станції садівництва, що на Буковині, вивели 4 сорти горіха з латеральним плодоношенням, дерева яких ростуть невисокі, зазвичай скороплідні та високоврожайні. Завдяки цим перевагам витрати на закладання горіхового саду вдається значно швидше компенсувати.

 

В України ціни на ячмінь оновили історичний максимум.  Згідно з даними ІА “АПК-Інформ“, минулого тижня ціни попиту на ячмінь в глибоководних портах України досягли максимальних позначок за всю історію незалежної України – 8100-8400 грн/т СРТ-порт, доларові ціни попиту нерідко озвучувалися в межах 243-249 USD/т СРТ-порт.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Нотаріусами посвідчено рекордну кількість відчуження договорів земділянок у 2020 р. Так, у минулому році посвідчено майже 218 тис. договорів купівлі-продажу земельних ділянок, що майже на 30% більше, у порівнянні з 2019 роком та більше ніж удвічі – з 2015 роком.

 

До Дня святого Валентина – цитрусові з подарунковим лазерним маркуванням. Іспанська компанія Agribio Terra Organic випускає спеціальну серію цитрусових з лазерним маркуванням і особливим дизайном до Дня святого Валентина. Це дизайн, в якому класичне серце поєднується зі словом Bio.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується