Аграрії Херсонщини можуть недобрати врожаю через недостатню зволоженість ґрунту

Якщо в інших регіонах України січень та лютий «позначилися» морозами та сніговими заметами, то в степовій Таврії сніжок лише трохи присипав спраглі впродовж тривалої осінньої посухи поля. І цього недостатньо, аби гарантувати гарний врожай зернових улітку.

Про це пише Голос України.

 

«Січень був досить теплим, і в ньому знайшлося достатньо «вікон», аби підживити селітрою і карбамідом посіви озимих пшениці та ячменю на 3 тис. га. Зараз вносимо добрива на ріпаку, — розповів директор дослідного господарства «Асканійське» (Каховський район), кандидат сільськогосподарських наук Віктор Найдьонов. — Тривожить, що снігом землю тільки притрусило. В нас випало лише 1,5-2 мм опадів, а для нормального зволоження метрового шару ґрунту їх потрібно від 20 до 44 мм».

 

Землі «Асканійського», на жаль, не виняток. На Херсонщині практично всюди снігу випадало обмаль — натомість лише подекуди йшли тривалі дощі. Але й вони недобір вологи компенсували тільки частково, зазначає директор Інституту зрошуваного землеробства (Херсон), член-кореспондент НААН України Раїса Вожегова.

 

«Моніторинг посівів озимих показує, що повсюдно в регіоні вони в хорошому стані, — наголосила Раїса Вожегова. — Та й дощі, й сніг додали в ґрунті вологи тільки на третину від норми. Залишається сподіватися на опади впродовж лютого та на початку весни».

 

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується