Запустити проєкт зі зрошення без допомоги держави можуть лише ті компанії, які мають доступ до дешевих ресурсів — АГРОПОЛІТ

Сьогодні запустити проєкт зі зрошення без допомоги держави можуть лише великі компанії, які мають доступ до дешевих ресурсів. Таку думку в коментарі для AgroPolit.com висловив генеральний директор HarvEast Дмитро Скорняков.

За його словами, від посухи вся аграрна галузь зазнає величезних втрат. Тільки за результатами 2020 року можна говорити про мільярди доларів, особливо південь України як зона ризикованого землеробства постійно працює в умовах підвищеного ризику настання посухи.

 

Ми, обробляючи майже 100 тис. га землі в Донецькій області, знайшли вихід у запровадженні систем зрошення. Однак, щоб більш ефективно і системно розвивати зрошення, що особливо важливо – в масштабах всієї країни, а не окремих областей, аграріям необхідна підтримка з боку держави. В першу чергу, потрібен дієвий закон про консолідацію полів, про правовий захист інвесторів, потрібна програма пільгового кредитування на купівлю зрошувальних систем. Адже вартість проєкту «під ключ» у нас в Україні варіюється від $ 1,5 до $ 4 тис. Залежно від близькості джерела води, від конфігурації полів і обраної зрошувальної техніки. Було б також чудово, якби держава подбала і про модернізацію магістральних мереж, без нормального стану яких неможливо впроваджувати зрошення. Сьогодні нам варто брати приклад з США, Ізраїлю, Іспанії – вони за 15 років зробили гігантський прорив в цьому напрямку. Вірю, що і ми так зможемо», – заявив Дмитро Скорняков.

 

Як повідомив Скорняков, український бізнес вирішує питання із забезпеченням вологою грунтів на полях, виходячи з власних можливостей, але без державної допомоги впоратися з викликами можуть лише великі компанії, які мають доступ до дешевих ресурсів.

Детальніше про це читайте у матеріалі: Потреба зрошення в Україні: інвестиції, протидія наслідкам посухи, фінансова складова

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується